W Rzeszowie startuje sezon biegowy. Za tydzień 11. PKO Półmaraton Rzeszowski, w czerwcu triathlon

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Tomasz Ryzner

W Rzeszowie startuje sezon biegowy. Za tydzień 11. PKO Półmaraton Rzeszowski, w czerwcu triathlon

Tomasz Ryzner

Ponad 1500 osób znajduje się na liście startowej 11. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Impreza odbędzie się w sobotę 8 kwietnia. Start o godzinie 10.00 na ul. Kopisto, meta na placu eventowym CH Millenium Hall.

– Jeśli chodzi o limit zawodników, wynosi 1600 osób. Wiadomo już jednak że padnie kolejny rekord frekwencji – informuje Piotr Kowal ze stowarzyszenia „Rzeszów Biega”, jednego z organizatorów biegu.

Biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle trasy, która obejmie centrum Rzeszowa oraz aleje wzdłuż Wisłoka. Równolegle z półmaratonem odbędzie się 4. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska. Dystans zostanie podzielony na cztery odcinki (5, 5, 6 i 5 km). Limit sztafet wynosi 80. Na liście znajduje się ich już niemal 50.

- Zgłosili się Kenijczycy, którzy wygrali rok temu, ale będą tez mocni polscy zawodnicy – informuje Kowal.

Zwycięzcy otrzymają w nagrodę 2 tysiące złotych. Takie same nagrody przewidziane są w kategorii „najlepszy Polak, najlepsza Polak”.

Pomóż Zuzi i Michałowi

Uczestnicy 11. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będą mogli pomóc Zuzi i Michałowi. 7-letnia dziewczynka urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową. Podopieczna Fundacji Słoneczko potrzebuje specjalnych ortez, które umożliwią jej chodzenie.

Michał, który ma 17 lat, zachorował na nowotwór mózgu. Po operacjach powstały powikłania wymagające rehabilitacji. Michał jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

W dalszej części m.in. o tym, kiedy planowany jest ultramarton, o której godzinie rozpcznie się wieczorny SPARing, jak będzie wyglądał pierwszyw Rzeszowie triathlon, ile wyniesie wpisowe.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Ryzner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.