W sanatorium z mężem w jednym łóżku? Nie zawsze!

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Wąsacz

W sanatorium z mężem w jednym łóżku? Nie zawsze!

Małgorzata Wąsacz

Chcesz być w uzdrowisku w jednym pokoju z małżonkiem? Może być z tym problem. Sanatorium nie ma obowiązku zapewnienia wam wspólnego pokoju. Wszystko zależy od ich dostępności.

Zadzwoniła do nas pani Michalina z Bydgoszczy. Jest po rozwodzie. Od wielu lat mieszka z partnerem, również rozwodnikiem. Nie mają ślubu. Oboje złożyli wniosek o sanatorium. Jadą w tym samym terminie do tego samego uzdrowiska. Będą spać w osobnych pokojach, bo... nie są małżeństwem.

- Byłam w NFZ. Powiedziałam, że od lat jesteśmy parą i mieszkamy razem, więc chcielibyśmy w sanatorium dostać pokój dwuosobowy. Usłyszałam, że to niemożliwe, bo przepisy mówią, że razem w sanatorium mogą być kwaterowani tylko małżonkowie. Czy to prawda? - dopytuje się nasza Czytelniczka.

Hanna Krzyżanowska z Sekcji ds. Skarg i Wniosków K-POW NFZ w Bydgoszczy, odpowiada, że kuracjusz ma prawo wyboru pokoju (np. dwuosobowego), ale biorąc pod uwagę możliwości uzdrowiska. Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Wąsacz

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.