W Szczecinie mamy dobre szkoły. Wiele z nich jest w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

W Szczecinie mamy dobre szkoły. Wiele z nich jest w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników

Małgorzata Klimczak

30 procent szczecińskich szkół publicznych znalazło się w tym roku w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników. To więcej niż w ubiegłym roku. Wtedy w rankingu było tylko 25 procent miejskich placówek.

W Rankingu Liceów znajduje się 500 najlepszych szkół w kraju, a w Rankingu Techników 300 najlepszych. 3 licea ze Szczecina znalazły się w pierwszej setce, co oznacza, że otrzymały tytuł Złotej Szkoły. Po raz kolejny Ranking Liceów wygrało XIII Liceum Ogólnokształcące, które wygrało również Ranking XX-lecia.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.