Alicja Cichocka-Bielicka

W zaciszu laboratoriów Collegium Medicum UMK dwie studentki stworzyły serie wyjątkowych kosmetyków

Dominika Dąbrowska i Patrycja Zawadzka (z prawej) nagrodzone za najlepszy studencki biznes 2018 roku Fot. Andrzej Romański UMK/Nadesłane Dominika Dąbrowska i Patrycja Zawadzka (z prawej) nagrodzone za najlepszy studencki biznes 2018 roku
Alicja Cichocka-Bielicka

Studia wzięły się z pasji, a pomysł na biznes z wrażliwości na drugiego człowieka. Studentki UMK stworzyły kosmetyki dla pacjentów onkologicznych.

Nie stoi za nimi żadne duże laboratorium ani międzynarodowa korporacja. Dwie studentki kosmetologii z UMK w zaciszu laboratoriów Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy stworzyły receptury i wyprodukowały kosmetyki dla wyjątkowych klientów - pacjentów onkologicznych.

Preparaty przeszły już badania i testy bezpieczeństwa. Studentki są o krok od wprowadzenia produktów na rynek.

Recepta na...krem

Po co w ogóle wzięły się za produkcję, skoro półki w drogeriach i aptekach uginają się od specjalistycznych preparatów dla każdego rodzaju skóry i niemal każdej dolegliwości?

Odpowiedź na to pytanie pojawiła się pomiędzy zajęciami na uczelni. Dominika Dąbrowska pracowała wolontariacko w hospicjum i to tam zobaczyła jak ogromne problemy ze skórą mają pacjenci po chemio i radioterapii. Pomyślała, że przecież ona, studentka kosmetologii wie jak temu zaradzić. Zanim studentki usiadły do tworzenia receptur Dominika porozmawiała z toruńskimi amazonkami o ich oczekiwaniach.

Bolesne dla skóry

- Radio i chemioterapia prowadzi do dużych problemów ze skórą, która staje się sucha, popękana swędząca, z zaczerwienienia - jak mówi Patrycja Zawadzka, która wspólnie z Dominiką opracowała autorskie receptury okazało się, że znalezienie na rynku kosmetyku, który poradzi sobie z takimi dolegliwościami wcale nie jest łatwe. Dlatego studentki pomyślały, że opracują kremy i żele dla takich wyjątkowych klientek.

Czym różnią się kosmetyki studentek UMK od drogeryjnych i aptecznych?

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.