Wicemistrz świata we fryzjerstwie pochodzi z Dębicy. Na podium stanął kolejny rok z rzędu

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Monika Sroczyńska

Wicemistrz świata we fryzjerstwie pochodzi z Dębicy. Na podium stanął kolejny rok z rzędu

Monika Sroczyńska

Choć ma dopiero 20 lat, to za sobą kolejny międzynarodowy sukces. Gniewomir Kuczyński z Dębicy trzeci rok z rzędu stanął na podium Mistrzostw Świata OMC Hairworld.

Jego przygoda z fryzjerstwem zaczęła się całkiem niedawno, bo w 2018 roku. Wtedy też postanowił spróbować swoich sił w zawodzie i zmierzyć się z nowym wyzwaniem podczas kursu fryzjerskiego organizowanego w ramach projektu Moje Nowe Kwalifikacje.

- Wcześniej nie myślałem, żeby w przyszłości zostać fryzjerem - przyznaje świeżo upieczony wicemistrz świata, który kolejny raz z rzędu pokonał ponad 50 konkurentów z różnych zakątków globu.

Podczas trwania kursu poznał Dorotę Pietrachę, swoją obecną szefową i mistrzynię. To właśnie ona była pierwszą osobą która dostrzegła w nim potencjał i zaczęła przygotowywać do pierwszych startów w konkursach.

- Zmagania z fryzjerstwem artystycznym rozpocząłem udziałem w Otwartym Młodzieżowym Konkursie Fryzjerskim w Gdańsku. W 2019 roku w Otwartych Fryzjerskich Igrzyskach Miasta Łodzi zająłem pierwsze miejsce w konkurencji modelowanie fryzury klasycznej męskiej, a następnie podczas XXVII Międzynarodowych Otwartych Fryzjersko-Kosmetycznych Mistrzostwach Polski w Poznaniu stanąłem na 3 stopniu podium. Ten sukces przyniósł mi pierwszą nominację do Narodowej Kadry Fryzjerskiej reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Świata OMC HAIRWORLD w Paryżu - opowiada o swoich artystycznych początkach Gniewko Kuczyński.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Sroczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.