Maciej Czerniak

Wiceprezes toruńskiego sądu zrezygnowała. Następcy nie ma

Minister sprawiedliwości na mocy przepisów przejściowych ustawy o ustroju sądów może odwoływać i powoływać prezesów. Fot. Bartek Syta Minister sprawiedliwości na mocy przepisów przejściowych ustawy o ustroju sądów może odwoływać i powoływać prezesów.
Maciej Czerniak

Kadrowe zmiany w sądach w Toruniu mają ciąg dalszy. Po tym, jak minister sprawiedliwości odwołał wiceprezes toruńskiego sądu okręgowego, w ubiegłym tygodniu sędzia Ewa Stępień zdecydowała się złożyć rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezes Sądu Rejonowego w Toruniu.

- Mogę tylko potwierdzić, że rezygnacja została złożona - słyszymy w sekretariacie prezesa SR. - Nie jesteśmy upoważnieni do informowania o motywach rezygnacji - to odpowiedź na nasze dalsze pytania.

- Proszę ewentualnie skierować pytanie korespondencyjnie drogą mailową - usłyszeliśmy instrukcję. Wczoraj odpowiedź nie nadeszła.

Przypomnijmy, że w połowie stycznia został odwołany ze swojego stanowiska Andrzej Kurzych, prezes Sądu Rejonowego. Tego samego dnia na stronie internetowej resortu sprawiedliwości pojawiła się informacja na temat „oceny efektywności” pracy toruńskiego sądu. Według ministra Zbigniewa Ziobry, „zajął 49. miejsce w rankingu 53 sądów rejonowych gospodarczych w zakresie odsetka spraw gospodarczych cywilnych merytorycznie rozpoznawanych”.

Więcej o sprawie czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.