Czesław Wachnik

Widać już pierwsze efekty sprzątania

Okolice parku przy Jaskółczej zostały wysprzątane Fot. C. Wachnik Okolice parku przy Jaskółczej zostały wysprzątane
Czesław Wachnik

Czekamy na sygnały Czytelników. Zauważyłeś śmieci, porzucone butelki, zadzwoń: 68 324 88 29. My powiadomimy zakład komunalny.

Wczoraj rano zajrzeliśmy do parku między ulicą Jaskółczą a Ogrodową. Jak pisaliśmy, na jego obrzeżach, zwłaszcza od strony garaży, leżały zwały śmieci. Teraz ich nie ma. Ale zebrano kilkadziesiąt worków odpadów. Zrobiono to na zlecenia pobliskiego marketu. Mężczyzna, który sprzątał wyjaśnił, że wprawdzie nie do końca wiadomo, do kogo należy teren, ale doprowadzenie go do porządku podjął się market. Dziękujemy.

Wczoraj też odebraliśmy kilka sygnałów od Czytelników. I tak brudno jest przy garażach w pobliżu ulicy Wiśniowej. Szczególnie dużo jest tam zalegających gałęzi i liści. Podobnie brudno, także dużo liści i wyciętych gałęzi, jest obok parkingu przed blokiem Pionierów Zielonej Góry 1-11. Parking należy do spółdzielni, ale trawnik od strony drogi - już do miasta. Porządek należałoby także zrobić przed pomnikiem, który znajduje się przed sklepem Aldi na osiedlu Piastowskim.

Widać pierwsze efekty naszej akcji i Czytelników

- Chwasty niedługo zasłonią pomnik. A wtedy będzie naprawdę wielki wstyd - argumentowała Czytelniczka.
Na rogu Wyszyńskiego i Ptasiej znajduje się sklep z warzywami. - Niestety za nim leżą zwały śmieci - poinformował nas Czytelnik. I ostatnia sprawa. Odebraliśmy dwa sygnały o brudzie na przystankach MZK. Zdaniem naszych Czytelników zalegają na nich niedopałki papierosów, papiery i niekiedy nawet butelki. Dotyczy to chociażby przystanku MZK w Jędrzychowie, koło starego kościoła.

Wczoraj napisaliśmy o rowie zasypanym śmieciami (szczególnie butelkami), położonym między marketem Dino a dworcem kolejowym Stary Kisielin. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pojechali tam i ustalili, że teren miejski jest wysprzątany, natomiast śmieci zalegają na terenie prywatnym. Obiecano powiadomić straż miejską. Dziś zapytamy o szczegóły. Czekamy na dalsze sygnały pod telefonem: 68 324 88 29.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.