Arkadiusz Krystek

Wielka majówka: kampania wyborcza jeszcze się nie zaczęła, ale kandydaci na prezydentów już się rozkręcają

Wielka majówka: kampania wyborcza jeszcze się nie zaczęła, ale kandydaci na prezydentów już się rozkręcają
Arkadiusz Krystek

Gorączka wielkiej majówki udzieliła się kandydatom na prezydentów miast: Patryka Jakiego w Warszawie i Waldemara Budy w Łodzi

Majówkowa gorączka udzieliła się kandydatom na prezydentów miast. Największej dostał Patryk Jaki. Zapalił się do zdobywania Warszawy dla PiS do czerwoności. W żarze lejącym się z nieba rozniecił ogień grilla. Wciąż jeszcze poseł, rozstawił narodowe urządzenie smażące nad Wisłą. Nie, nie dla rodziny – dla wyborców. W białym fartuchu i wielkiej, jak Pałac Kultury kucharskiej czapie kusił: – Kiełbaskę? Mam nadzieję, że będzie ciepła. Musztardy, keczupu? – pytał troskliwie, oferując także chleb: – Kromka, dwie? – dociekał jak w komisji reprywatyzacyjnej. Niektórzy już mówili: „Panie prezydencie”. Swój chłop.

A swoją drogą... Stołeczne media szeroko relacjonujące nadwiślańskie zgromadzenie, pewnie cykliczne, nie doniosły czy wiceminister sprawiedliwości miał zgodę na świadczenie usługi gastronomicznej i jak było z warunkami sanitarnymi. Prawda, nie doniosły też, że ktoś dostał rozwolnienia.

To była środa, ale dzień wcześniej Jaki też zarzucił sieci na elektorat. W barwach Legii Warszawa na szyi zapalił się do zmian. Mówił, że klub nie jest traktowany przez władze miasta tak, jak na to zasługuje. Zapewnił, że ten i inne kluby sportowe będą traktowane lepiej. Nie omieszkał pochwalić się, że zna ostatni wynik Legii. Od razu zauważono, że Legia jeszcze nigdy nie miała tak oddanego kibica Odry Opole.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Krystek

W dziennikarstwie od połowy lat 90. XX wieku (praca, współpraca): Radio Bełchatów, Informacyjna Agencja Radiowa, Tygodnik Fakty Bełchatów, Radio Piotrków, Tygodnik 7 Dni Bełchatów, Wiadomości Dnia, Dziennik Łódzki. Zainteresowania zawodowe poparte wykształceniem wyższym z zakresu nauk politycznych: polityka krajowa i samorządowa, a przede wszystkim: systemy wyborcze, prawo wyborcze, ordynacja wyborcza, proces wyborczy, metody wyborcze. Ponadto – mit polityczny, jego rola w kreowaniu polityki, w tym konfliktów końca XX wieku na Bałkanach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.