Katarzyna Pomianowska

Wielkie granie WOŚP w Brodnicy ruszyło. Mieszkańcy mogą wpłacać datki

Sztab brodnickiego WOŚP ma swoją siedzibę w BDK. Pracy mają ostatnio bardzo dużo Fot. facebook.pl/wośp brodnica Sztab brodnickiego WOŚP ma swoją siedzibę w BDK. Pracy mają ostatnio bardzo dużo
Katarzyna Pomianowska

Wielkie granie WOŚP już ruszyło. Mieszkańcy regionu mogą wpłacać datki do kwestarskich puszek ustawionych w kilku punktach w mieście. Przez cały weekend mogą też brać udział w ciekawych wydarzeniach.

Gdzie można wpłacić datek? M.in. w Multi, Starówce, pizzeri BOSCA, Salonie Fryzjerskim Poszarpane Kłaki, Salonie Tatuażu Demontattoo, Salonie Optycznym Terapia Widzenia Maja Gajda, Cofresco Poland, Salonie Kosmetyki Profesjonalnej Angeliki Bilińskiej, Zakładzie Fryzjerskim „U BASI”.

Chcecie przyłączyć się aktywnie do WOŚP? - Kajakarze i kajakarki. Ci, którym niestraszny jest mróz, śnieg czy inne warunki pogodowe - zapraszamy Was na II Orkiestrowy Spływ Kajakowy - zachęcają organizatorzy i podpowiadają: - Razem ze „Spływy Drwęcą Urbański” popłyniemy znaną trasą z Tamy Brodzkiej do Brodnicy. Poczujcie z nami moc adrenaliny, tlenu i przygody, a przy okazji rozpocznijcie z nami 27. Finał WOŚP w Brodnicy.
Miejsce zbiórki: Parking przy Pałacu Anny Wazówny.
Na spływ obowiązują zapisy: telefoniczne 662 052 362, mailowe: [email protected]. Wpisowe: 20 zł do puszki (można wrzucić więcej). Start już 5 stycznia o godz. 10. Z kolei 5 oraz 6 stycznia w Domu Harcerza zaplanowano turniej w Fifę 19. Cały dochód w postaci wpisowego zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Zapisy (liczba miejsc ograniczona) prowadzone są za pośrednictwem strony goo.gl/forms/iW82sAbqGxGyU05B2 Więcej informacji u organizatora: 603 363 270 lub [email protected]

Również w sobotę, 5 stycznia o godz. 20 w Pubie Atmosfera Grupa TERAZ zaprasza na spektakl improwizowany. - Grupa Teraz to grupa improwizacji założona w 2012 roku w Toruniu. Przez tyle lat przeszła przez wiele wzlotów oraz upadków, członkowie grupy zdążyli poznać się na wskroś, być wspólnie na niezliczonej ilości warsztatów, płakać po rozstaniach i cieszyć się z nowych nabytków. I chociaż skład grupy się zmienia, nadal można powiedzieć o nich jedno - to zgrana grupa przyjaciół lubiąca razem spędzać czas - czytamy na stronie wydarzenia. Artyści wyjaśniają również, że - Impro to młoda forma sceniczna na styku teatru alternatywnego i komedii. Artyści grają bez scenariusza, korzystając z sugestii publiczności i własnej wyobraźni. Żaden spektakl nigdy się nie powtórzy, każdy zaskakuje. To żywa, spontaniczna i naturalnie zabawna sztuka. Aktualni członkowie zespołu: Joanna Fujarska, Dawid Rejmandowski, Piotr Pawłowski Robert Rychlicki, Marcin Walentynowicz

W niedzielę, 6 stycznia - również w Pubie Atmosfera - wieczór gier „Planszosfera”: - Przygotowaliśmy dla Was szeroki wachlarz rozrywek, tak, aby każdy niezależnie od wieku mógł bawić się razem z nami. W programie gry planszowe dla małych i dużych, a także karciane i fabularne. Poza tym na odważnych czekają także turnieje z nagrodami - zapewniają organizatorzy. Start o godz. 15. Wstęp: wrzutka do puszki WOŚP.

Przewidziano strefy gier: dziecięca na rodziców z dziećmi czekają gry rozwijające wyobraźnię, refleks i spostrzegawczość, karciana za pomocą talii kart przeniesiemy się do wspaniałych światów, planszowa przygotowaliśmy zarówno gry proste i szybkie, jak i wymagające więcej zaangażowania. Będzie również strefa fabularna dla wszystkich chcących przeżyć przygodę z pomocą wyobraźni i kartki papieru w starym stylu. Zaplanowano turnieje: godz. 15.30 Państwa i Miasta, godz. 16 Munchkin popularna gra karciana, która zabierze Cię do świata lochów, smoków i żartów.

Więcej o zaplanowanych imprezach przeczytacie facebookowym profilu - WOŚP Brodnica.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.