Wielkie nadzieje, ale i zaskoczenie – oto pierwsze reakcje po nominacji nowego prezesa szpitala w Międzyrzeczu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Dutkiewicz
Dariusz Dutkiewicz

Wielkie nadzieje, ale i zaskoczenie – oto pierwsze reakcje po nominacji nowego prezesa szpitala w Międzyrzeczu

Dariusz Dutkiewicz

Wczoraj (13 kwietnia) został mianowany nowy prezes szpitala powiatowego w Międzyrzeczu. To Janusz Dreczka. Większość międzyrzeczan, ale i mieszkańców Skwierzyny z którymi rozmawialiśmy przyjęła informację z zaskoczeniem. Ci, którzy o zmianie słyszeli byli dobrej myśli.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, to (sądząc po komentarzach naszych Czytelników pod tekstami, które się NT. szpitala ukazują) szczególnie jeżeli chodzi o takie oddziały jak: pediatria, ginekologia i położnictwo czy ortopedia, międzyrzecka lecznica ma bardzo dobrą sytuację. Także inne oddziały działają sprawnie.

 

[sc]Kim jest nowy prezes szpitala?[/sc]

Jak podkreślali nasi rozmówcy, bardzo ważnym jest, aby nowy prezes był nie tylko fachowcem od strony medycznej, co ważne, ale także menedżerem. O ewentualnej nominacji Janusza Dreczki na prezesa słyszeliśmy już w ub. tygodniu. Wiemy także, że wahał się z przyjęciem nominacji. 

Nowy prezes szpitala był wcześniej doradcą premiera Kazimierza Marcinkiewicza, wiceprezydentem Gorzowa Wielkopolskiego, dyrektorem Wydziału Zdrowia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim oraz dyrektorem Lubuskiego Szpitala Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu. 

 

[sc]Nowy prezes ,,zadaniowy’’[/sc]

Kilka lat temu prezesem szpitala w Międzyrzeczu była Marzena Kucharska. W rozmowie z nami podkreśliła, że szczególnie ceni J. Dreczkę za to co udało mu się osiągnąć w Torzymiu. Chodzi konkretnie o fakt, że wywalczył kontrakt na rehabilitację kardiologiczną w torzymskim szpitalu. 

 

Za jego zarządzania przeprowadzono w placówce szereg inwestycji. – Co ważne, udało się je przeprowadzić siłami własnymi szpitala bez pomocy samorządu, a to świadczy o kreatywności pana Dreczki – mówi M. Kucharska. 

Z kolei starosta A. Olender podkreśla, że nowy prezes nie boi się podejmować wyzwań i trudnych decyzji. – Jak sam o sobie mówi, jest ,,zadaniowy’’– zauważa starosta międzyrzecki. 

 

W samym szpitalu, jeżeli chodzi o kadrę medyczną, pielęgniarki i lekarzy, to nie kryli oni, że nowego Prezesa nie kojarzą. W lecznicy trwa atmosfera wyczekiwania.

 

 

 

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Dutkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.