Wielkimi krokami zbliżają się 596. urodziny Łodzi. Święto Łodzi dla seniorów

Czytaj dalej
Maksymilian Rybicki

Wielkimi krokami zbliżają się 596. urodziny Łodzi. Święto Łodzi dla seniorów

Maksymilian Rybicki

Z okazji 596. urodzin Łodzi miasto przygotowało wiele atrakcji b Nie zabraknie wśród nich propozycji dla mieszkańców 60+.

Wielkimi krokami zbliżają się 596. urodziny Łodzi. W tym roku będą świętowane w dniach 26 - 28 lipca. Z tak zacnej okazji przygotowano szereg atrakcji, nie zapominając o tak ważnej części łódzkiego społeczeństwa, jaką są seniorzy.

Specjalnie dla osób 60+ Bałucki Ośrodek Kultury i Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” przy ul. Żubardzkiej 3 przygotowały spotkanie z muzyką i tańcem. Zaplanowano je na piątek, 26 lipca, w godz. 17 - 20. Spotkanie jest adresowane w szczególności do mieszkańców osiedla im. Mikołaja Reja i mieszkańców Bałut. Uczestnicy będą rozwijać świadomość własnego ciała, wrażliwość muzyczna i poczucie rytmu. Spotkanie ułatwi też poznanie nowych ludzi. Zaplanowano je jako plenerowe, w przypadku deszczu odbędzie się w siedzibie placówki.

Również 26 lipca w godz. 16 - 19 Ośrodek Kultury „Górna” organizuje potańcówkę w parku Źródliska I (Plac Zwycięstwa 3, przy altanie). Przy muzyce Marka Krześlaka będzie okazja do wspólnej zabawy oraz integracji osób starszych i ich rodzin. Wstęp jest wolny.
Dzień później, 27 lipca, w muszli koncertowej w parku im. Mickiewicza Centrum Animacji i Rewitalizacji „RONDO” Bałuckiego Ośrodka Kultury zaprasza na imprezę pn. „Roztańczony Julianów”. W programie m.in. animacje taneczne, gry i zabawy ruchowe, koncert Bałuckiej Kapeli Podwórkowej oraz potancówka na świeżym powietrzu przy muzyce na żywo.
Na tańce 27 lipca zaprasza seniorów Poleski Ośrodek Sztuki (filia Karolew) przy ul. Bratysławskiej 6A. Początek imprezy o godz. 16. Wstęp bezpłatny.

Centrum Kultury Młodych przy ul. Lokatorskiej 13 w niedzielę, 28 lipca, w godz. 16.30 - 19 zaprasza na „Sztajerek na fajfie - czyli zabawę po łódzku”. Zaplanowano występy wokalne Zespołu „TYTKA”, animacje i konkursy tematyczne nawiązujące do Łodzi, kiermasz rękodzieła, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze inspirowane historią Łodzi, mini studio atelier „Pod chmurką” – zdjęcia w strojach łódzkich. Na zakończenie – potańcówka i zabawy z elementami folkloru łódzkiego. A w międzyczasie każdy będzie mógł spróbować łódzkiej zalewajki. Wstęp jest wolny, w przypadku niepogody impreza zostanie przeniesiona na salę widowiskową CKM.
Niedzielę 28 lipca można też spędzić w Poleskim Ośrodku Kultury przy ul. Krzemienieckiej 2A. O godz. 18 rozpocznie się tam pierwsza z cyklu imprez „Potańc po staremu”. Dzięki warsztatom, koncertom i potańcówkom możliwe będzie przybliżenie mieszkańcom miasta kultury wiejskiej.

Maksymilian Rybicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.