Wisłoka Błażkowa spędziła weekend w hotelu Maraton w Lubenii: To klub z najlepszą atmosferą w zespole

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Pado
Łukasz Pado

Wisłoka Błażkowa spędziła weekend w hotelu Maraton w Lubenii: To klub z najlepszą atmosferą w zespole

Łukasz Pado

Wisłoka Błażkowa to Najpopularniejsza Drużyna Roku 2018 w 59. Plebiscycie Sportowy Nowin. W nagrodę występująca w klasie B Krosno ekipa spędziła ostatni weekend w hotelu Maraton w Lubenii, gdzie trenowała i integrowała się. Piłkarzy odwiedził m.in. Wójt Gminy Brzyska.

- Takich przygotowań jeszcze nie mieliśmy. Wiosna musi być nasza - mówi Janusz Kardaś, kierownik drużyny Wisłoki Błażkowa i jej czynny zawodnik. Chowa się w cieniu, ale miejscowi wiedzą, ile znaczy i robi dla tego klubu.

Z Błażkowej do Maratonu przyjechało blisko trzydziestu piłkarzy i trener Stanisław Nowak. Tak szeroka kadra, jak na drużynę grającą w klasie B, to rzadkość.

- Przez to jest tyle ludzi, że jest atmosfera. Nie ma klubu w Polsce, w którym jest lepsza atmosfera. Mamy fajnego trenera, w szatni nie ma kłótni, nikt nikomu nie wadzi - mówi Konrad Czapla, kapitan Wisłoki. - Trochę brakuje nam zaplecza, ładnego stadionu, szatni, ale jesteśmy liderem i będziemy walczyć i starać się o awans.

W artykule przedstawiamy zwycięzcę 59 Plebiscytu Sportowego Nowin w kategorii Najpopularniejsza Drużyna Roku 2018:

 • krótka historia klubu
 • o obozie w Lubenii
 • akademii piłkarskiej w Błażkowej
 • o problemach z jakimi zmaga się Wisłoka Błażkowa
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.