Władza pokazała, ile zarabia zarządzając Podlasiem

Czytaj dalej
Fot. Maciej Jeziorek
Andrzej Matys

Władza pokazała, ile zarabia zarządzając Podlasiem

Andrzej Matys

Najlepiej płatną pracę ma wicewojewoda Jan Zabielski. Zarobił ponad 173 tys. zł brutto. Jego szef, wojewoda Bohdan Paszkowski był o prawie 19 tys. gorszy

Powodem tej dysproporcji jest nagroda, tzw. jubileuszówka za 40 lat pracy. Jej wysokość to 300 proc. wynagrodzenia zasadniczego i to ona odpowiada za pełniejszy portfel wicewojewody. Ale nie tylko „na odcinku” pensji wojewoda przegrywa z podwładnym.

Wojewoda umie oszczędzać

Jak napisano na stronach kancelarii premiera, wojewoda Bogdan Paszkowski (pisownia oryginalna - red.) ma 174-metrowy dom, który stoi na działce o powierzchni 900 m kwadrat. Co ciekawe, o ile dom należy do majątku wspólnego z żoną to sama działka jest tylko jego. Ile jest warta parcela trzeba zgadywać, bo tego wojewoda nie zdradza. Tak samo jest z jeszcze jedną działką, o której wiadomo, że ma 350 m kw. i jest majątkiem wspólnym. Wspólne są też oszczędności Bohdana Paszkowskiego i jego żony, czyli: 100 tys. zł, ponad 34 tys. franków szwajcarskich, 520 euro i 500 dolarów.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

 • Jaki majątek oraz nieruchomości i ruchomości mają członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego
 • Kto ma największy dom
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.