Włocławek szykuje się do świąt

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Justyna Trawczyńska

Włocławek szykuje się do świąt

Justyna Trawczyńska

Kiermasze bożonarodzeniowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Na ten jutrzejszy w muzeum włocławianie zawsze czekają z niecierpliwością.

Na ulicach naszego miasta już pojawiają się świąteczne ozdoby, które jutro rozbłysną w pełnej krasie. Iluminacje pojawią się na Zielonym i Starym Rynku, ulicach 3 Maja i Kościuszki. Za tydzień, w niedzielę, ozdoby rozświetlą również plac Wolności.

A to dopiero początek świątecznych przygotowań. Jutro w Muzeum Etnograficznym przy Bulwarach rozpocznie się coroczny kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach 10-15.

Na stoiskach przygotowanych przez ponad 50. wystawców pojawią się bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdki, mikołaje, kartki świąteczne, stroiki i choinki, obrusy, serwety, bieżniki, rzeźby, świeczniki, wyroby garncarskie, deski kuchenne, torby, biżuteria, kosmetyki, zabawki i wiele innych świątecznych rzeczy.

Na stołach, z przysmakami robionymi według tradycyjnych receptur, znajdą się m.in.: pierniczki, pierniki, ciasta drożdżowe, makowce, serniki, konfitury, przetwory warzywne, miody, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, wędliny, oleje tłoczone na zimno.

Jak co roku, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych gości kiermaszu. Dzieci będą mogły wykonać na warsztatach tradycyjną ozdobę choinkową z papieru. Po raz pierwszy w tym dniu zostanie udostępniona wystawa tradycyjnych ozdób świątecznych we wnętrzu izby kujawskiej (czynna przez okres świąteczny).

Dodatkową atrakcją dla włocławian będzie możliwość zakupienia bombki z dedykacją malowaną na miejscu oraz publikacji nowych gadżetów muzealnych - smyczy z wzorem haftu kujawskiego, kubków z wizerunkiem skansenu i długopisów ekologicznych.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.