Andrzej Galczak

Włocławskie kąpieliska zaczną działać po zakończeniu roku szkolnego

Najpopularniejsze kąpieliska, z których korzystają włocławianie, to oczywiście j. Czarne i Wikaryjskie, choć w okolicy miasta nie brakuje innych jezior. Fot. Andrzej Galczak Najpopularniejsze kąpieliska, z których korzystają włocławianie, to oczywiście j. Czarne i Wikaryjskie, choć w okolicy miasta nie brakuje innych jezior. Nad tymi dwoma niedługo czuwać będą ratownicy.
Andrzej Galczak

Przygotowania do sezonu kąpielowego idą pełną parą, choć sytuacja może się pogorszyć jeśli chodzi o gastronomię nad j. Wikaryjskim i dowóz autobusami MPK nad to jezioro.

Choć do kalendarzowego lata jeszcze prawie dwa tygodnie, to temperatury już dawno wskazują, że zagościło u nas na dobre. Coraz więcej osób korzysta też z włocławskich kąpielisk, choć tam sezon rozpocznie się na dobre dopiero w pierwszy dzień wakacji, czyli 23 czerwca. Wtedy nad bezpieczeństwem kąpiących będą czuwali ratownicy.

Podobnie jak w minionych latach będziemy mogli korzystać z dwóch kąpielisk - nad j. Czarnym i Wikaryskim. Najwięcej atrakcji szykowanych jest nad j. Czarnym.

Więcej o planowanych atrakcjach - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.