Edyta Hanszke

Wojna prezydenta z marszałkiem. Konflikt o euro na drogi czy wojna polityczna

Marszałek traktuje opolan gorzej, choć odprowadzają oni najwięcej podatków do budżetu województwa – twierdzi prezydent Arkadiusz Wiśniewski. Zawsze szliśmy Fot. Archiwum Marszałek traktuje opolan gorzej, choć odprowadzają oni najwięcej podatków do budżetu województwa – twierdzi prezydent Arkadiusz Wiśniewski. Zawsze szliśmy miastu na rękę, m.in. przesuwając terminy realizacji kilkunastu inwestycji – podkreśla marszałek Andrzej Buła.
Edyta Hanszke

Krótko przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej marszałek dostał cios od prezydenta Opola. Arkadiusz Wiśniewski zarzucił Andrzejowi Bule, że zabrał miastu miliony złotych na remonty dróg. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi.

Marszałek Andrzej Buła zabrał Opolu i jego mieszkańcom ok. 60 mln zł! Pieniądze z funduszy UE były zapisane dla Opola. Teraz Buła zdecydował, że pójdą one na inne zadania. Z tych środków mieliśmy wyremontować m.in. bardzo niebezpieczne skrzyżowanie ul. Ozimskiej i ul. Katowickiej. Teraz remontu nie będzie. Podobnie jak dziurawej ul. Wschodniej i niebezpiecznej ul. Strzeleckiej...

 

Prezydenta poparł m.in. Patryk Jaki, goszczący w Opolu wiceminister sprawiedliwości i kandydat na europosła z listy PiS. Za marszałkiem opowiedział się z kolei Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej, czołowy polityk tej partii, który przyjechał do Opola wesprzeć marszałka w kampanii do eu­ro­parlamentu. 

 

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.