Z fundacją Kołobajki i Łódzkim Towarzystwem Alzheimerowskim

Czytaj dalej

Z fundacją Kołobajki i Łódzkim Towarzystwem Alzheimerowskim

Poszerzmy wiedzę o zmysłach

Ciekawą propozycję warsztatową ma dla łódzkich seniorów Fundacja Kołobajki.

Chodzi o wspólne stworzenie gry dotykowej. Tzw. memory sensoryczne to warsztaty, podczas których poznamy, na czym polega gra planszowa „Memory”, a następnie z różnorodnych materiałów spróbujemy wykonać jej sensoryczną wersję. Po zajęciach każdy będzie mógł wziąć ze sobą wykonaną przez siebie grę.

Oprócz tego na warsztatach będzie część zabawowo-integracyjna, drobny poczęstunek, prowadzący opowiedzą o sposobach dbania o wzrok, savoir-vivre wobec osób niewidomych i historię Louisa Braille. Udział jest bezpłatny.

Terminy, godziny i miejsce spotkań zostaną ustalone po zgłoszeniach chętnych i utworzeniu grup. A zgłaszać się można pod numerem 889-665-105, mailowo: [email protected] lub przez profil Kołobajki na facebooku. Uczestnicy mogą, ale nie muszą, zabrać na warsztaty swoich bliskich.

Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie zaprasza osoby 60+ na cykl spotkań poszerzających wiedzę o chorobie Alzheimera. W spotkaniach wezmą udział psychologowie, psychiatrzy i terapeuci, którzy opowiedzą o objawach, leczeniu i pracy z osobami chorującymi.

Uczestnicy dowiedzą się, gdzie szukać wsparcia dla siebie i bliskich, będą też mogli skorzystać z warsztatów terapii zajęciowej. Pierwsze spotkanie dla opiekunów odbędzie się 3 listopada w godz. 11 - 13.15, kolejne 10 i 24 listopada.

Grupy wsparcia spotkają się 5, 19 i 26 listopada w godz. 16.30 - 18. Wszystkie spotkania zaplanowano w siedzibie ŁTA przy ul. Przybyszewskiego 111 (wejście od ul. Ozorkowskiej).

Zapisać się można pod numerami (42) 681-24-38, 681-24-32 i 500-664-095. Wszystkie powyższe wydarzenia realizowane są w ramach konkursu „Mikrogranty dla Seniorów”, finansowanego z Budżetu Miasta Łodzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.