Prof. Adam Czesław Dobroński

Z kart historii. Zapomniany ojciec i tragiczne losy syna

Kazimierz Piotrowski na zdjęciu z 1930 r. Stoi drugi z lewej wśród członków  zarządu Powiatowego Towarzystwa Opieki Społecznej (Z. Niedziałkowska, Ostrołęka. Kazimierz Piotrowski na zdjęciu z 1930 r. Stoi drugi z lewej wśród członków zarządu Powiatowego Towarzystwa Opieki Społecznej (Z. Niedziałkowska, Ostrołęka. Dzieje miasta, Ostrołęka 2002)
Prof. Adam Czesław Dobroński

Z kart historii. Dzieje się tak, że niektóre postacie wpisane w historię są ciągle na topie - piszemy o nich, pokazujemy ich zdjęcia. Są jednak i tacy, o których w ogóle się nie wspomina.

Oczywiście, że zależy to głównie od pełnionych funkcji i zasług, ale nie tylko. Co poniektórzy wielcy już za życia zadbali o swoją legendę, inni z kolei nie dokończyli swych misji, ich rodziny wyjechały, nie było komu wspominać, zadbać o upamiętnienie. Każdy, kto choć trochę interesował się przeszłością Białegostoku, kojarzy nazwisko Seweryna Nowakowskiego - ostatniego prezydenta miasta doby dwudziestolecia międzywojennego (minęła właśnie 125.rocznica jego urodzin).

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Prof. Adam Czesław Dobroński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.