Z Przewozami Regionalnymi senior mniej płaci

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski
Małgorzata Goździalska

Z Przewozami Regionalnymi senior mniej płaci

Małgorzata Goździalska

„Kolej dla seniora” to oferta dla pasażerów Przewozów Regionalnych, którzy ukończyli 60 lat. Bilet z Włocławka do Torunia w tej ofercie kosztuje 4,38 zł.

Przewozy Regionalne są zadowolone! Przewoźnik ten zanotował bowiem w tym roku prawie 80-procentowy wzrost pasażerów w porównaniu z rokiem poprzednim. To efekt, między innymi, wspólnych inicjatyw podejmowanych z samorządem województwa i... niższych cen biletów.

Jedną z wielu propozycji skierowanych do pasażerów jest „Kolej dla seniora”. W jej ramach wszyscy pasażerowie powyżej 60. roku życia, mogą kupić bilety z 70-procentową zniżką. Czy ta oferta obowiązuje również na trasie Włocławek - Toruń? - pyta Czytelniczka. Z informacji, które uzyskaliśmy w Przewozach Regionalnych wynika, że w ramach promocji „Kolej dla seniora”, seniorzy mogą zakupić taniej bilety jednorazowe na przejazdy w jedną stronę w dowolnych relacjach w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego. I tak - bilet z Włocławka do Torunia w tej ofercie kosztuje 4,38 zł.

- Liczba pasażerów korzystających z tej oferty rośnie z miesiąca na miesiąc i z początkowej liczby 950 seniorów w październiku 2015 wzrosła do 5500 w lutym tego roku - informuje Bartosz Nowacki, wicedyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Specjalną ofertę zainicjował również samorząd województwa wprowadzając „Taryfę województwa kujawsko-pomorskiego”, obowiązującą w pociągach Regio wewnątrz regionu. Za bilet jednorazowy - zniżka nawet 50 procent.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.