Marek Jaszczyński

Z roku na rok w Szczecinie ubywa pasażerów. Prezydent nie chce obniżyć cen biletów komunikacji

Z roku na rok w Szczecinie ubywa pasażerów. Prezydent nie chce obniżyć cen biletów komunikacji
Marek Jaszczyński

Petycja o obniżkę cen biletów okresowych przeszła bez echa. Podpisało się pod nią 1700 osób. Urzędnicy ją odrzucili. Czy słusznie

Petycja Szczecińskiego Ruchu Miejskiego dotyczyła obniżenia cen biletów okresowych. Autorzy listu domagali się także zniesienia droższej taryfy na linie pospieszne, wprowadzenia biletu rocznego oraz obniżenia kar za nieposiadanie biletu. Petycja nie została uwzględniona przez prezydenta Szczecina.

CZYTAJ TEŻ: Ceny sieciówek w Polsce. Czy w Szczecinie faktycznie jest drogo? Sprawdziliśmy!

- Liczymy teraz na debatę publiczną i konsultacje społeczne. Oczekujemy, że dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego przedstawi plan na zwiększenie liczby pasażerów komunikacji miejskiej - mówi Piotr Czypicki z SRM.

Miasto tłumaczy, że wpływy z biletów spadają z roku na rok i dlatego nie ma szans na obniżkę. - Obecnie na komunikację wydajemy około 240 mln zł rocznie. Wpływy z biletów to 80-85 mln zł. Różnicę musimy pokryć z budżetu miasta - mówi „Głosowi” Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina odpowiedzialna za sprawy komunalne. - Każda decyzja związana ze zmianą ceny biletów lub kolejne grupy osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów zwiększają tę różnicę. Ma to także wpływ na jakość usług, która jest naszym priorytetem, stąd inwestycje w nowy tabor i infrastrukturę.

Dalej:

 • Co o pomyśle sądzą radni?
 • Stać nas w tej chwili na obniżki cen biletów?
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.