Zachowaj zimą dobry nastrój

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/Aquapark Wrocław
Marta Nowicka (oprac.)[email protected]

Zachowaj zimą dobry nastrój

Marta Nowicka (oprac.)[email protected]

Brak słońca negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Co zrobić, aby nie dać się chandrze? Proponujemy seans w saunie połączony z ceremonią zapachowa. Rozgrzejemy się i rozluźnimy.

O saunie warto pamiętać zwłaszcza w okresie, w którym dni są krótkie, chłodne i jesteśmy narażeni na brak słońca. Sauna oczyszcza nasz organizm, wzmacnia odporność, poprawia krążenie i nasze samopoczucie.

- Korzystanie z sauny szczególnie zalecane jest osobom ze schorzeniami dróg oddechowych, z dolegliwościami stawów, mięśni, problemami z układem trawiennym, osobom znerwicowanym oraz cierpiącym na depresje - mówi Joanna Feifer, kierownik Strefy Saunarium i Wellness we Wrocławskim Parku Wodnym.

Na pobyt w saunie powinniśmy zarezerwować sobie co najmniej jedną-dwie godziny, tak aby mieć czas na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez strefę saunarium.

- Warto również skorzystać z odbywających się ceremonii zapachowych - radzi Joanna Feifer. - Pierwszym ich elementem jest wywołanie intensywnego uderzenia pary przez mistrza ceremonii poprzez rozlanie na gorące kamienie wody z dodatkiem olejków eterycznych. Następnie prowadzący lub prowadząca za pomocą dużego ręcznika, flagi, wachlarza wykonuje intensywne ruchy, kierując wytworzoną parę na saunowiczów. Często dzięki swej pomysłowości mistrzowie ceremonii przenoszą nas do innego świata i w rytmie klimatycznej muzyki opowiadają nam przy pomocy ręcznika, wachlarza różne historie.

Udział w takiej ceremonii ma dobroczynny wpływ na nasz organizm oraz nastrój, a zastosowanie naturalnych olejków eterycznych powoduje, że taka ceremonia może być również formą aromaterapii.

- W okresie jesienno-zimowym zachęcam do korzystania z ceremonii wykonywanych na bazie zapachów cytrusowych - mówi Joanna Feifer. - Cytrusy kojarzą się ze słońcem, orzeźwiającą lemoniadą, a przede wszystkim z lekkością i świeżością, więc bardzo dobrze wpływają na nasze samopoczucie zwłaszcza w szare, zimowe dni. Na uwagę zasługują również zapachy korzenne, takie jak goździk, imbir, anyż czy pieprz, które otulają ciało egzotycznym ciepłem.

Podczas pobytu w saunie warto wykonać oczyszczający peeling ciała, a następnie nałożyć na ciało nawilżająco-odżywczy krem miodowy lub jogurtowy, który doskonale wypielęgnuje naszą skórę.

Kosmetyki używane w saunie to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią szybkie i skuteczne zabiegi pielęgnacyjne.

Autorka: Marta Nowicka

Marta Nowicka (oprac.)[email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.