Izabela Krzewska

"Zakonnice odchodzą po cichu". Głos zakonnic, które uciekły z klasztorów

Izabela Krzewska

O walce zakonnic o przetrwanie za klasztornymi murami opowiadała w Białymstoku Marta Abramowicz, autorka książki „Zakonnice odchodzą po cichu”.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza wyszła w roku 2016. Okazało się, że temat sióstr, które opuszczają zakony jest w stanie wywołać burzę. Po tej burzy dopisała pani kolejną część - „Echo”. Skąd pomysł, by zmierzyć się z tym tematem?

Muszę się przyznać, że kiedy zaczynałam pisać tę książkę, niewiele wiedziałam o zakonnicach, więc niewiele wiedziałam o trudnościach, które mnie czekają.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.