Zakupy jednak nie w każdą niedzielę. Polacy się sprzeciwiają

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Izabela Krzewska

Zakupy jednak nie w każdą niedzielę. Polacy się sprzeciwiają

Izabela Krzewska

Ograniczeniom handlu w niedzielę przeciwnych jest aż 76 proc. Polaków - tak wynika z badań. Choć nowe zasady miały ulżyć pracownikom sklepów, część z nich obawia się zwolnień lub spadku wynagrodzeń.

Posłowie zdecydowali, że od 1 marca przyszłego roku będą tylko dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 roku - jedna, zaś całkowity zakaz handlu w niedziele obowiązywać zacznie od 2020 roku - wyjątkiem będą weekendy przed świętami. Trzech na czterech Polaków jest przeciwnych tym ograniczeniom i popiera propozycję zagwarantowania pracownikom dwóch wolnych niedziel w miesiącu bez konieczności zamykania sklepów.

W artykule przeczytasz m.in.:

 • Zakaz nie dla wszytskich? Kogo nie dotyczy?
 • Czego obawiają się Polacy w związku z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele ?

 

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.