Marta Mikołajska

Zapadła decyzja Sądu Apelacyjnego w Gdańsku w sprawie zadośćuczynienia dla rodziców 9-letniej Zuzi

Zuzia od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję lekoodporną. Zachorowała w wyniku błędu okołoporodowego. Fot. Nadesłane Zuzia od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję lekoodporną. Zachorowała w wyniku błędu okołoporodowego.
Marta Mikołajska

- Sąd uznał, że kwota 800 tys. zł nie jest adekwatna do krzywdy dziecka - mówi Roman Kowalkowski, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

W ubiegłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał wyrok w sprawie przeciw Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. E. Warmińskiego w Bydgoszczy o zaniedbanie przy porodzie, w wyniku którego dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu. Szpital będzie musiał zapłacić rodzicom dziewczynki 1,2 mln zł, a Zuzi - dożywotnią rentę w wysokości 1,5 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

„Była prawie martwa”

Zuzia ma 9 lat. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję lekoodporną. Dziewczynka nie mówi ani nie chodzi. Zachorowała w wyniku błędu okołoporodowego. Jak mówi Agnieszka Lukowska, mama Zuzi, cała ciąża przebiegała prawidłowo. Poród także. Do czasu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.