Lucyna Makowska

Żary: Dzielnicowi wzięli pod lupę stawy i glinianki

Nad dzikimi kąpieliskami już pojawili się amatorzy wypoczynku nad wodą. Policjanci  sprawdzają i pouczają wypoczywających. Fot. KPP Żary Nad dzikimi kąpieliskami już pojawili się amatorzy wypoczynku nad wodą. Policjanci sprawdzają i pouczają wypoczywających.
Lucyna Makowska

Wakacje wprawdzie dopiero za dwa miesiące, ale wysokie temperatury sprawiają, że na gliniankach pojawiają się amatorzy wodnych kąpieli.

Od ubiegłego tygodnia policjanci rozpoczęli kontrole rejonów stawów i jezior w trosce o bezpieczeństwo odpoczywających nad nimi mieszkańców. Sprawdzają też, czy nie dochodzi tam do kłusownictwa wodnego. - Pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, a dzieci i młodzież zawsze chętnie korzystają z tego rodzaju rekreacji, często bez opieki dorosłych - wylicza Aneta Berestecka, z KPP w Żarach.- W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzielnicowi w ramach programów prewencyjnych ,,Lupo” prowadzą także spotkania z dziećmi i przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych zabaw w domu i właściwego korzystania z letniego wypoczynku.

W ramach operacji współfinansowanej przez UE na terenie Łużyckiej Lokalnej Grupy Rybackiej, mundurowi sprawdzają, czy na stawach nie dochodzi od kłusownictwa. Kontrole te prowadzone są praktycznie przez cały rok.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.