Żary. Gala nauki, sportu i kultury. Nagrody dla najzdolniejszych uczniów rozdane.

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Żary. Gala nauki, sportu i kultury. Nagrody dla najzdolniejszych uczniów rozdane.

Lucyna Makowska

Nagrody i stypendia od miasta otrzymali najzdolniejsi uczniowie żarskich szkół. Urząd przeznaczył na docenienie prymusów w nauce, za osiągnięcia w sporcie, kulturze i sztuce aż 115 tys. zł. Sześciu osobom przyznano 500 zł nagrodę „Ucznia Roku”.

Wśród nagrodzonych znalazło się 567 uczniów żarskich szkół i 33 zespoły. Miasto przeznaczyło na nagrody dla najlepszych prawie 115 tys. zł. Uroczyste gale odbywały się z sali Styl w Żarach od poniedziałku.
Za osiągnięcia w nauce w tym roku szkolnym doceniono aż 111 uczniów. Laureat nagrody indywidualnej otrzymywał 500 zł, finalista 400 zł, natomiast w rywalizacji zespołowej do każdego członka zespołu, który zdobył tytuł laureata trafiło 200 zł, a dla tych, których zespół był finalistą- 150 zł. W pozostałych konkursach w nauce nagroda to 300 zł.
Aż 223 uczniów otrzymało nagrody za osiągnięcia w sporcie. Indywidualne trafiły do 73 sportowców, zespołowe do 20 drużyn. Najwybitniejsi żarscy karatecy, tenisiści, lekkoatleci, zapaśnicy,siatkarze , koszykarze, akrobaci, piłkarze uczestniczący w turniejach i zawodach wywalczyli wiele trofeów i na koniec roku zostali też docenieni przez samorządowców. Na nagrody dla sportowców Urząd Miejski w Żarach przeznaczył 37 tys. 050 zł.
Tu też laureat mógł zdobyć 300 zł nagrody, finalista 250 zł. Natomiast każdy członek zespołu od 150 zł do 100 zł.
Żarskie szkoły mają też mnóstwo sukcesów w konkursach w dziedzinie kultury i sztuki. Zdobywają laury w konkursach plastycznych, muzycznych, piosenki, tańcu, ale i poezji śpiewanej, recytatorskich, teatralnych.
Żarska Dwójka zdobyła np. nagrodę za najlepszą szkolną gazetkę w województwie, a Zespół Szkolno przedszkolny przy ul. Broni Pancernej to laureat Lubuskich Spotkań Jasełkowych. Na stypendia w tej dziedzinie przeznaczono dla 223 uczniów i 13 zespołów 25 tys. 950 zł.

Możemy być dumni, bo nasze dzieci mają osiągnięcia w liczących się konkursach w województwie, ale i ogólnopolskich- mówi Elżbieta Maj, naczelnik oświaty w Urzędzie Miejskim w Żarach.

Tytuł „Ucznia Roku” i 500 zł stypendium otrzymali: Julia Gruchot, Wiktoria Niekało, Dominika Nerga, Martyna Grajcar, Oliwia Różewicz i Bartosz Brygider.
Polecane
gazetalubuska.pl/zary-programowanie-to-swietna-zabawa-mowia-dziec-z-klubu-mlodego-programisty-w-zarach/ar/c1-14216713
Zobacz

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.