Zgody na zatrudnianie obcokrajowców w MZK w Bydgoszczy nie będzie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Zgody na zatrudnianie obcokrajowców w MZK w Bydgoszczy nie będzie

Sławomir Bobbe

Strajkowe wrzenie w MZK Toruniu, cięcia w kursach spowodowane brakiem obsady kierowców w Poznaniu czy Gdańsku. Jak jest u naszego miejskiego przewoźnika? Czy podwyżki w MZK powstrzymają kierowców przed odejściem ze spółki?

Kryzys etatowy w miejskich spółkach komunikacyjnych widać w całym kraju. W niektórych miastach brakuje kilkudziesięciu etatów, co powoduje cięcia w rozkładach jazdy. W Bydgoszczy zapalna sytuacja pojawiła się już w kwietniu. - Nie mówiliśmy o tym, ale weszliśmy z pracodawcą w spór zbiorowy - mówi Andrzej Arndt, przewodniczący Forum Związków Zawodowych w regionie.

Jak jest u naszego miejskiego przewoźnika? Czy podwyżki w MZK powstrzymają kierowców przed odejściem ze spółki? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.