Zielona Góra i okolice: Podpowiadamy, gdzie będą wnioski 500+

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Zielona Góra i okolice: Podpowiadamy, gdzie będą wnioski 500+

Leszek Kalinowski

Rodzice czekają na obiecane pieniądze. Pytają, gdzie i kiedy będą mogli odebrać wnioski. Od czego jest „GL”! Podpowiadamy też, kto i gdzie może je złożyć.

Joanna Malicka, mama Kingi i Filipa, jak wielu rodziców czeka na 500 zł na dziecko. Kiedy będzie mogła więc pobrać stosowny wniosek do wypełnienia? Jak informuje Irena Smuda, naczelnik wydziału świadczeń rodzinnych - od środy, 16 marca. Gdzie?

W urzędzie miasta:

Natomiast w publicznych placówkach oświatowych (żłobki, przedszkola, szkoły) będą wydawane tylko druki wniosków na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez załączników, bo dla tych rodzin nie będzie ustalana sytuacja dochodowa rodziny. Formularze pobierzemy – od 16 marca do 29 kwietnia br., w godz. 8.00 – 15.00.

W tych placówkach będą wydawane druki wniosków tylko dla rodziców dzieci uczęszczających do tych placówek. Kiedy będziemy mogli składać wypełnione wnioski? Przyjmowane one będą od 1 kwietnia.

Kto składa wniosek o świadczenie wychowawcze na dzieci?

Matka, ojciec, opiekun prawny dziecka, opiekun faktyczny dziecka tj. osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka. Zawsze wniosek ma dotyczyć tylko tych dzieci, które wspólnie zamieszkują i pozostają na utrzymaniu wnioskodawcy.

Wniosek wraz z kompletem dokumentów, na pierwsze i kolejne dziecko w rodzinie z ustalaniem sytuacji dochodowej rodziny, wnioski rodzica samotnie wychowującego dziecko, opiekuna prawnego dziecka, cudzoziemców, wnioski rodziców adopcyjnych i osób, które wystąpiły o przysposobienie dziecka, wnioski osób, których członek rodziny lub on sam przebywa za granicą, osób, które obecnie pobierają zasiłki rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego, składa się w: Biurze Obsługi Interesanta Wydziału Świadczeń Rodzinnych, ul. Długa 13 - od 1 kwietnia do 31 maja br., w godz. od 8.00 -18.00; od 1 czerwca w godzinach pracy urzędu.

Dzieci to samo szczęście! Aleksandra Kuśnierz bawi się z córką Kaliną i planuje powiększenie rodziny nie tylko ze względu na 500 +.
Mariusz Kapała Dzieci to samo szczęście! Aleksandra Kuśnierz bawi się z córką Kaliną i planuje powiększenie rodziny nie tylko ze względu na 500 +.

Wniosek na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, w których nie będzie badana sytuacja dochodowa rodziny, składa się w:

Gdzie po wnioski?

POWIAT ZIELONOGÓRSKI

POWIAT KROŚNIEŃSKI

POWIAT ŚWIEBODZIŃSKI

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.