Zielona Góra. Ruszyła VI Akademia ADB. Program dla fanów nowych technologii. Jak będzie wyglądał w dobie koronawirusa?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum ADB
Leszek Kalinowski

Zielona Góra. Ruszyła VI Akademia ADB. Program dla fanów nowych technologii. Jak będzie wyglądał w dobie koronawirusa?

Leszek Kalinowski

Już po raz szósty na Uniwersytecie Zielonogórskim firma ADB wspólnie z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki uruchomili Akademię i zaprosili pasjonatów nowoczesnych technologii. We wtorek, 17 listopada, odbyła się uroczysta inaguracji akademii. Oczywiście on line.

Lista kandydatów jest długa i chętnych wciąż przybywa! W tym semestrze, z uwagi na sytuację epidemiczną, Akademia ADB startuje w nowej formule online.

Akademia ADB. Będzie jeszcze ciekawiej niż w poprzednich latach

Organizatorzy zapewniają, że będzie jeszcze ciekawiej niż w poprzednich latach. A na zakończenie, dla najbardziej wyróżniającego się studenta, ADB ufunduje roczne stypendium.

Do kogo adresowana jest Akademia ADB? Na zajęcia zaproszeni zostali miłośnicy programowania, a w szczególności studenci Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przez kolejny rok, pod okiem specjalistów z ADB, uczestnicy Akademii poznają najnowsze technologie wykorzystywane przy tworzeniu systemów w chmurze oraz zrealizują kolejny ciekawy projekt używając różnych języków programowania.

Akademia ADB to wieloletnia współpraca z UZ

- Wieloletnia współpraca ADB i UZ to już tradycja. Akademia ADB to interesujące wykłady, inspirujące warsztaty, ciekawe i rozwijające projekty. To również idealna droga dla młodych programistów do rozpoczęcia kariery zawodowej. Każdego roku oferujemy absolwentom płatne praktyki oraz staże, które dają im ogromną szansę rozwoju oraz umożliwiają wykorzystanie zdobytej dotychczas wiedzy w praktyce. Oczywiście za każdym razem liczymy, że studenci zechcą kontynuować z nami współpracę i zazwyczaj tak jest, co nas bardzo cieszy” – powiedział Adam Biniszkiewicz, wiceprezes ADB.

Zobacz też
POTYCZKI INFORMATYCZNE

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.