Aleksandra Sierżant

ZIELONA GÓRA. Zmiany w odbiorze odpadów. Duże osiedla już toną w śmieciach

Zakład Gospodarki Komunalnej będzie odbierał śmieci na terenie Zielonej Góry raz w tygodniu. Do tej pory na dużych osiedlach odpady zabierane były dwa Fot. Mariusz Kapała Zakład Gospodarki Komunalnej będzie odbierał śmieci na terenie Zielonej Góry raz w tygodniu. Do tej pory na dużych osiedlach odpady zabierane były dwa razy w tygodniu
Aleksandra Sierżant

Od 1 listopada odpady komunalne ze wszystkich pergoli w mieście, w tym również z największych osiedli, odbierane są tylko raz w tygodniu. Mieszkańcy już odczuwają pierwsze skutki tej zmiany. W niektórych wieżowcach śmieci w zsypach sięgają pierwszego piętra.

- To się w głowie nie mieści. Śmietniki są przepełnione, w zsypach nie ma miejsca. Dookoła pergoli stoją worki. Niedługo utoniemy we własnych odpadach - informują nas mieszkańcy Zielonej Góry i pytają, czy coś zmieniło się w harmonogramie wywozów. Okazuje się, że zmiany dotyczą głównie największych osiedli. Zakład Gospodarki Komunalnej do tej pory pojawiał się tam dwa razy w tygodniu, jednak nastąpiły zmiany i od 1 listopada śmieci wywozić będą tylko raz.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Sierżant

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.