Hanna Walenczykowska

Zimę spędzą na działkach. Bez prądu...

Na terenie ROD „1 Maja” od kilkunastu lat mieszka ponad 30 osób, w tym są dzieci. Trudno będzie im przeżyć zimę, bo mają stracić dostęp do prądu Fot. Filip Kowalkowski Na terenie ROD „1 Maja” od kilkunastu lat mieszka ponad 30 osób, w tym są dzieci. Trudno będzie im przeżyć zimę, bo mają stracić dostęp do prądu
Hanna Walenczykowska

Niektórzy bydgoszczanie pomimo zakazu mieszkają na działkach, bo nie stać ich na wynajem mieszkania. Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „1 Maja” przy ulicy Nakielskiej - jeśli nic się zmieni - będą musieli przeżyć zimę bez dostępu do prądu.

Tradycyjnie na terenie większości ogrodów działkowych, podlegających Polskiemu Związkowi Działkowców, wraz z nastaniem sezonu jesienno-zimowego, wyłączany jest dopływ energii elektrycznej. Takie są najczęściej decyzje działkowców.

Dom na działce

Jednak są osoby, które wraz z rodzinami na swoich działkach mieszkają przez cały rok. Powodów jest wiele. Przypomnijmy. Pisaliśmy już o tych, którzy są niepełnosprawni i dlatego nie chcą zamieszkać w schronisku. Są też tacy, którzy stracili dach nad głową lub osoby, które po osobistych tragediach zbudowali w ogródku swój własny, przyjazny świat. Bez względu na powody, dla nich wszystkich wyłączenie prądu oznacza jedno: spędzą zimę bez światła i ogrzewania.

Tak jest np. w przypadku kilkunastu rodzin (ponad 30 osób, w tym dzieci), które mieszkają na działkach przy ul. Nakielskiej.

Przeczytaj:

  • Potrzebujący piszą do ministerstwa, ministerstwo pisze do miasta... Koło się zamyka
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.