Piotr Nowak

Złoto i wyłudzony VAT. Zatrzymany jubiler z Lublina

Złoto i wyłudzony VAT. Zatrzymany jubiler z Lublina Fot. 123rf
Piotr Nowak

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, prania pieniędzy i przestępstw skarbowych usłyszał lubelski przedsiębiorca z branży jubilerskiej. Chodzi o wyłudzenie podatku VAT w wysokości niemal 7 miliona złotych oraz usiłowania wyłudzenia blisko 1,5 mln zł w związku z obrotem złotem.

- Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania z uwagi na grożącą mu surową karę, a także obawę matactwa - poinformował wczoraj Piotr Marko, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Do zatrzymania doszło tuż przed Wielkanocą. Przedsiębiorca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie chciała wczoraj ujawnić nazwiska przedsiębiorcy.

Zdaniem śledczych, proceder miał trwać od stycznia 2014 r. do lutego 2015 roku, a wyjść na jaw w sierpniu 2015 r. To wówczas w firmie kontrolę przeprowadził Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie.

Transakcje w sumie opiewały na ponad 54 mln zł brutto, z czego wartość podatku VAT wynosiła ponad 10 mln zł. Zdaniem śledczych, transakcje były fikcyjne.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.