Złoty pociąg w pierwszą podróż wyruszy 3 czerwca do Kołobrzegu

Czytaj dalej
(mon)

Złoty pociąg w pierwszą podróż wyruszy 3 czerwca do Kołobrzegu

(mon)

Jeden z nowych pociągów, zamówionych przez władze województwa, ma nietypowy dla barw naszego regionu kolor- złoty. Do dziś władze nie chciały zdradzić dlaczego. Zrobił to w końcu marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Złoty Pociąg odnalazł się na Pomorzu Zachodnim - zażartował. - Chcieliśmy w ten sposób wynagrodzić naszych pasażerów, którzy rocznie w liczbie 8 mln korzystają z usług przewozów regionalnych w naszym regionie - powiedział marszałek podczas konferencji prasowej. - Bez nich nie byłoby nowych inwestycji i Złotego Pociągu. Rokrocznie nasze pociągi mogłyby okrążyć Ziemię 138 razy! - dodał.

Złoty Pociąg będzie kursował po Pomorzu Zachodnim. Koleje nie podają dziś trasy. Ale już wiadomo, że w swoją pierwszą podróż - 3 czerwca - wyruszy rano ze Szczecina do Kołobrzegu. Tu zostanie przeholowany przez lokomotywę spalinową do portu pasażerskiego gdzie na 4 godziny stanie obok latarni morskiej. W ramach zamówienia na tory w regionie trafi w sumie 12 składów trójczłonowych i 5 czteroczłonowych za ponad 250 milionów złotych. Zespoły trakcyjne do Szczecina dostarczy firma Newag z Nowego Sącza. Pozostałych 16 ma barwy biało-niebieskie.

(mon)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.