Znaczki pocztowe są niczym małe dzieła sztuki

Czytaj dalej
Izabela Krzewska

Znaczki pocztowe są niczym małe dzieła sztuki

Izabela Krzewska

W czasach, gdy z każdego zakątka świata możemy wysłać z telefonu komórkowego zdjęcie z pozdrowieniami z wakacji, pocztówka pocztowa brzmi jak relikt przeszłości. Ale są tacy, dla których już samo studiowanie znaczków pocztowych jest jak niesamowita podróż, a ich kolekcjonowanie - prawdziwą pasją.

We współczesnym świecie prawie każdy ma komórkę, ale chodzi o to, żeby coś po nas zostało, coś, co ma duszę: kartka z naklejonym znaczkiem, odbitym datownikiem; coś, co można wziąć do ręki, schować do książki... - podkreśla Barbara Strzymińska- Zdanewicz z Biura Filatelistyki w Białymstoku. - Jeżeli pójdziemy całkowicie w kierunku cyfryzacji, wszystkie nasze pamiątki zostaną właściwie na jednym pendrivie.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.