Znają tajemnice i zakątki swojego miasta

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina [email protected]

Znają tajemnice i zakątki swojego miasta

Janina [email protected]

W muzeum zorganizowano konkurs wiedzy o Chojnicach i regionie dla uczniów szkół podstawowych pn. „Czy znasz swoje miasto?“

Była to 15. edycja konkursu. Materiał obejmował najważniejsze fakty z historii naszego miasta, osoby związane z Chojnicami - patronów ulic oraz najważniejsze zabytki i ich lokalizację. Autorem pytań, z którymi zmagali się uczestnicy konkursu, był kierownik działu historii w muzeum Marcin Synak.

Trzyosobowe reprezentacje z SP1, SP3, SP5 i podstawówki katolickiej najpierw odpowiadały na pytania testowe, później przeszły w okolice rynku, gdzie sprawdzono ich wiedzę o chojnickich zabytkach i orientację w mieście.

- Posiadacie ogromną wiedzę o Chojnicach i regionie. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. Możecie być znakomitymi przewodnikami po Chojnicach - podsumował Marcin Synak.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z SP1 Katarzyna Windorpska, Julia Haratyka, Jakub Knitter z opiekunem Arkadiuszem Gierszewskim i SP 5 w składzie - Wiktor Kowalewski, Jakub Smagliński, Konrad Trojanek z opiekunką Marią Tysler. Drugie miejsce zajęła SP 3 w składzie Jakub Lemanczyk, Jakub Kosidowski, Dominik Raith z opiekunem Piotrem Skorupskim. Na trzecim miejscu była SP katolicka w składzie - Jakub Barzyk, Mateusz Pawlak, Alan Langowski z opiekunką Magdaleną Gralą.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.