Żubry mogą przerwać złą serię. Tur na dobrej fali zagra w stolicy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
ma

Żubry mogą przerwać złą serię. Tur na dobrej fali zagra w stolicy

ma

Żubry Leo-Sped Białystok podejmą jeden ze słabszych zespołów rozgrywek - Start Lublin. Przed Turem Basket Bielsk Podlaski trudny wyjazdowy mecz z ekipą Shmoolky Warszawa.

Białostocka drużyna poniosła trzy kolejne porażki, w tym w środę w derbach województwa z Turem Bielsk Podlaski. Wcześniej Żubry uległy także zespołom wyżej notowanym w tabeli: KK Warszawa i ŁKS AZS Łódź. W niedzielę Żubry będą mogły poprawić swój bilans, gdyż ich rywal nie jest bardzo wymagający. Start Lublin ma na koncie tylko trzy wygrane, a na wyjeździe triumfował tylko raz. Co ciekawe właśnie Żubry należą do wąskiego grona drużyn, które zostały pokonane przez lublinian. Wtedy na spotkanie z Żubrami Start wzmocnił się zawodnikami z pierwszego zespołu, który występuje w ekstraklasie.


- Jest chyba mało prawdopodobne, aby Start także do Białegostoku przyjechał wzmocniony, bo jeśli korzysta z pomocy, to raczej w meczach u siebie - mówi prezes białostockiego klubu, Jacek Zaniewski.

Jeżeli rywale przyjadą bez wzmocnień to spotkanie będzie bardzo dobrą okazją do dłuższej gry dla młodzieży Żubrów.

W Żubrach najprawdopodobniej nie będą mogli zagrać wciąż nie w pełni sprawni Andrzej Misiewicz i Mateusz Niewiński.

Mecz w sali VI LO przy ulicy Warszawskiej zaplanowany jest na niedzielę o godzinie 14.30.

Przed tygodniem Start został u siebie rozbity 39:102 przez Tura. Biorąc pod uwagę wygraną w środę z Żubrami to w bielskim klubie są w dobrych nastrojach. Bielszczanie, także w niedzielę, zagrają na wyjeździe z ekipą Shmoolky Warszawa, którą u siebie pokonali 69:58.

- Derby w środę nie były łatwe i trochę nas sił kosztowały, ale jesteśmy przygotowani na wysiłek, bo pod tym kątem w przerwie mieliśmy obóz i zajęcia. Wierzę, że zawodnicy będą w niedzielę wypoczęci i postaramy się pokonać także na wyjeździe Shmoolky - deklaruje trener Tura, Kamil Zakrzewski.

Program 20. kolejki

Sobota: Rosa Sport Radom - Księżak Łowicz, Sokół Ostrów Mazowiecka - ŁKS AZS Łódź, AZS UJK Kielce - KK Warszawa, UMCS Lublin - Stal Stalowa Wola.

Niedziela: Żubry Leo-Sped Białystok - Start Lublin (godz. 14.30), KKS Kutno - AZS Galeria Echo Kielce, Shmoolky Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski (godz. 18).

ma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.