ZUS śle listy do pracowników, ale nie do wszystkich. Dlaczego?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Stempinska

ZUS śle listy do pracowników, ale nie do wszystkich. Dlaczego?

Małgorzata Stempinska

Do końca sierpnia do miliona mieszkańców regionu trafi z ZUS list z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU). Nie dostaną jej ci, którzy mają konto na Platformie Usług Elektronicznych.

Zadzwoniła do nas pani Martyna z Bydgoszczy. - Mam już ponad czterdzieści lat. Zawsze do końca lipca ZUS pocztą wysyłał informacje o prognozowanej wysokości przyszłej emerytury. Mamy już sierpień, a do mnie list jeszcze nie przyszedł. Dwa miesiące temu była m w ZUS, by załatwić pewną sprawę. Przy okazji założyłam sobie konto na Platformie Usług Elektronicznych. Co mam zrobić jeśli jeszcze nie dostałam listu z ZUS-u? - dopytuje się nasza Czytelniczka.

Zawsze do końca lipca ZUS pocztą wysyłał informacje o prognozowanej wysokości przyszłej emerytury.  Teraz listy nie dotarły do wszystkich. Dlaczego? Cytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.